a) Cursuri acreditate
1- Management și comunicare în învățământ  (120 ore-30 CPT) 
Grupa 1  10.10.2018-9.01.2019, ora 14.00, Colegiul Național ”Mihai Viteazul” Municipiul Ploiești
Grupa 2  27.10.2018-26.01.2019, ora 9.00, Colegiul   ”Mihail Cantacuzino” oraș Sinaia
2- JOBS – formarea pentru orientare și consiliere în cariera elevilor (48 ore/ 12 CPT)
27.10.2018-10.112018, ora 9.00, Sala 12, C.C.D. Prahova,
3- Învățarea științelor – Abordări moderne  (80 ore/ 20 CPT) 
Grupa 1 11.10.2018-6.12.2018, ora 8.30, Sala 12, C.C.D. Prahova
Grupa 2 13.10.2018-15.12.2018, ora 8.30, Sala 12, C.C.D. Prahova
4- Informatică și TIC prin jocuri și aplicații colaborative (42 ore/ 11 CPT)
3.11.2018-3.12.2018, ora 9.00, Sala 12, C.C.D. Prahova


b) Cursuri avizate
1- Aspecte metodice privind predarea informaticii în gimnaziu și liceu24.09.2018-30.09.2018 Sala 10, C.C.D. Prahova
2- Competenţe specifice şi de bază pentru disciplina istorie şi didactica specialităţii   – 26.09.2018-30.09.2018 Sala 12, C.C.D. Prahova
3- Matematica – de la concret la abstract – 26.09.2018-30.09.2018 Sala 12, C.C.D. Prahova
4- Noile educații și problematica lumii contemporane – 28.10.2018-30.09.2018, Cernăuți
5.  Curs practic de consiliere și orientare (24 de ore) – 15.10.2018-23.10.2018, Liceul Tehnologic Mecanic Câmpina
6. Curs practic de consiliere și orientare (24 de ore) – 19.10.2018-26.10.2018, Liceul Tehnologic „Carol I” Valea Doftanei
7. Ansamblu de cutume și valori fundamentale ale rromilor – Curs interactiv (20 de ore) – 25.10.2018-22.11.2018, Școala Gimnazială „Candiano Popescu” Ploiești
8. Desegregare școlară și creștere a calității educaționale în unitățile de învățământ (20 de ore) – 26.10.2018-23.11.2018, Școala Gimnazială „Candiano Popescu” Ploiești
9. Reducerea părăsirii timpurii a școlii – impact pozitiv în activitatea la clasă cu copiii și părinții rromi – curs interactiv (20 de ore) – 27.10.2018-24.11.2018, Școala Gimnazială „Candiano Popescu” Ploiești
10. Abilitarea curriculară pentru nivelul gimnazial la disciplina biologie – clasa a VI-a (24 de ore) – 9.11.2018-17.11.2018, Colegiul Național „Nichita Stănescu” Ploiești
11.  Ansamblu de cutume și valori fundamentale ale rromilor – Curs interactiv (20 de ore) – 29.10.2018-26.11.2018, Școala Gimnazială „Sf. Maria” Mizil
 
 
Pentru a valida înscrierea, în prima zi de formare cursanții vor achita minim 50% din contravaloarea cursului la care  s-au înscris.
Situaţia cadrelor didactice înscrise la programele de formare continuă care n-au fost afişate mai sus va fi postată pe site-ul C.C.D. Prahova în etapa a II-a de programare a cursurilor.
Calendar
noiembrie 2018
L Ma Mi J V S D
« oct.    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930