a) Cursuri acreditate

1- Management și comunicare în învățământ  (120 ore-30 C.P.T.)

                    Grupa 1 10.10.2018-9.01.2019, Colegiul Național ”Mihai Viteazul” Municipiul Ploiești

                    Grupa 2  27.10.2018-26.01.2019, Colegiul   ”Mihail Cantacuzino” oraș Sinaia

2- JOBS – formarea pentru orientare și consiliere în cariera elevilor (48 ore/ 12 C.P.T.)

27.10.2018-10.112018,  Sala 12, C.C.D. Prahova

3- Învățarea științelor – Abordări moderne (80 ore/ 20 C.P.T.)

                        Grupa 1 11.10.2018-6.12.2018, Sala 12, C.C.D. Prahova

                        Grupa 2 13.10.2018-15.12.2018, Sala 12, C.C.D. Prahova

4- Informatică și TIC prin jocuri și aplicații colaborative (42 ore/ 11 C.P.T.)

3.11.2018-3.12.2018, Sala 12, C.C.D. Prahova

5 Tehnologii Informaționale Computerizate ( 120 ore / 30 C.P.T.)

            Grupa 1 09.11.2018 – 15.03.2019, sala 10, C.C.D. Prahova

6 Educație financiară pentru o școală modernă(60 ORE/ 15 C.P.T.) C.C.D. Prahova

7 Dezvoltarea competențelor în vederea asigurării unui mentorat de calitate în învăţământul preuniversitar (60 ORE/ 15 C.P.T.) C.C.D. Prahova

8 Abilitarea corpului de profesori metodiști pentru învățământul preuniversitar(40 ORE/ 10 C.P.T.) C.C.D. Prahova

9 Tehnologii Informaționale Computerizate ( 120 ore / 30 C.P.T.) Grupa 2 21.01.2019 – 20.05.2019, sala 11, C.C.D. Prahova

10 Asigurarea calității în unitățile școlare (45 ORE/ 11 C.P.T.) prima ședință 17 ianuarie-2019 C.C.D. Prahova




b) Cursuri avizate

   1-   Aspecte metodice privind predarea informaticii în gimnaziu și liceu – 24.09.2018-30.09.2018 Sala 10, C.C.D. Prahova

   2-   Competenţe specifice şi de bază pentru disciplina istorie şi didactica specialităţii   – 26.09.2018-30.09.2018 Sala 12, C.C.D. Prahova

3- Matematica – de la concret la abstract – 26.09.2018-30.09.2018 Sala 12, C.C.D. Prahova

4- Noile educații și problematica lumii contemporane – 28.10.2018-30.09.2018, Cernăuți

5.  Curs practic de consiliere și orientare (24 de ore) – 15.10.2018-23.10.2018, Liceul Tehnologic Mecanic Câmpina

6. Curs practic de consiliere și orientare (24 de ore) – 19.10.2018-26.10.2018, Liceul Tehnologic „Carol I” Valea Doftanei

7. Ansamblu de cutume și valori fundamentale ale rromilor – Curs interactiv (20 de ore) – 25.10.2018-22.11.2018, Școala Gimnazială „Candiano Popescu” Ploiești

8. Desegregare școlară și creștere a calității educaționale în unitățile de învățământ (20 de ore) – 26.10.2018-23.11.2018, Școala Gimnazială „Candiano Popescu” Ploiești

9. Reducerea părăsirii timpurii a școlii – impact pozitiv în activitatea la clasă cu copiii și părinții rromi – curs interactiv (20 de ore) – 27.10.2018-24.11.2018, Școala Gimnazială „Candiano Popescu” Ploiești

10. Abilitarea curriculară pentru nivelul gimnazial la disciplina biologie – clasa a VI-a (24 de ore) – 9.11.2018-17.11.2018, Colegiul Național „Nichita Stănescu” Ploiești

11. Perfecţionarea responsabililor cu formarea continuă din învăţământul preuniversitar(12 ore) C.C.D. Prahova            

12. Aplicarea principiului egalității de șanse în școală (12 de ore) – 24.11.2018-25.11.2018, Școala Gimnazială ”Sf. Vasile” municipiul Ploiești

13. Ansamblu de cutume și valori fundamentale ale rromilor – Curs interactiv (20 de ore) – 29.10.2018-26.11.2018, Școala Gimnazială „Sf. Maria” Mizil  

a) Cursuri acreditate

1Management și comunicare în învățământ  (120 ore-30 C.P.T.)                   

2 Tehnologii Informaționale Computerizate ( 120 ore / 30 C.P.T.)       

3 Educație financiară pentru o școală modernă (60 ORE/ 15 C.P.T.) C.C.D. Prahova

4 Dezvoltarea competențelor în vederea asigurării unui mentorat de calitate în învăţământul preuniversitar (60 ORE/ 15 C.P.T.) C.C.D. Prahova

b) Cursuri avizate

   1–   Aspecte metodice privind predarea informaticii în gimnaziu și liceu

   

Conținut acordeon

Calendar
ianuarie 2019
L Ma Mi J V S D
« nov.    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031