a) Cursuri acreditate

1.- Management și comunicare în învățământ  (120 ore-30 C.P.T.)

Grupa 4 – 23.02.2019-25.05.2019, (A-I) CCD Prahova

Grupa 5  23.02.2019-25.05.2019, (M-Z) CCD Prahova                

2. Tehnologii Informaționale Computerizate ( ( 120 ore / 30 C.P.T.)        

  Grupa 2 – 21.01.2019-20.05.2019,  CCD Prahova

3. Educație financiară pentru o școală modernă (60 ORE/ 15 C.P.T.) C.C.D. Prahova

4. Dezvoltarea competențelor în vederea asigurării unui mentorat de calitate în învăţământul preuniversitar (60 ORE/ 15 C.P.T.) C.C.D. Prahova

5. Asigurarea calității în unitățile școlare (45 ORE/ 11 C.P.T.)

Grupa 1 17.01.2019-21.03.2019 C.C.D. Prahova

Grupa 2 2.02.2019-2.02.2019-21.03.2019 Filiala Tăriceni C.C.D. Prahova

Grupa 3 6.04.2019-22.05.2019-21.03.2019 Filiala Vălenii de Munte C.C.D. Prahova
6. Abilitarea corpului de profesori metodiști pentru învățământul preuniversitar 
60 ore / 15 CPT

7. Educație financiară pentru o școală modernă 60 ore / 15 CPT

8. Școala incluzivă școala pentru toți 60 ore / 15 CPT

Grupa 1 12.04.2019- 24.05.2019 C.C.D. Prahova

9. Dezvoltarea competențelor în vederea asigurării unui mentorat de calitate în învățământul preuniversitar 60 ore / 15 CPT

 

 

b) Cursuri avizate

1. A fi dascăl azi – Cod de etică (12 ore)

Grupa 1: 14-16 martie 2019 Colegiul Ferdinand I Măneciu

2. Comportamentul violent şi absenteismul – prevenire şi intervenţie (24 de ore) – Școala Gimnazială Dârvari

3. Folosirea utilă, creativă și sigură a Internetului de către copii (FUCSI) (24 de ore) – 20.05.2019-31.05.2019, Casa Corpului Didactic Prahova

4. Evaluarea prin probe practice / orale și inspecții speciale la clasă (16 ore) 20.05.2019-31.05.2019  Casa Corpului Didactic Prahova

5. Elemente de didactică pentru debutanți și stagiari, Grupa Educatoare (12 ore) – 24.05.2019-11.06.2019, Casa Corpului Didactic Prahova

 

a) Cursuri acreditate

1Management și comunicare în învățământ  (120 ore-30 C.P.T.)

                       Grupa 1 10.10.2018-9.01.2019, Colegiul Național ”Mihai Viteazul” Municipiul Ploiești

                       Grupa 2  27.10.2018-26.01.2019, Colegiul   ”Mihail Cantacuzino” oraș Sinaia

2- JOBS – formarea pentru orientare și consiliere în cariera elevilor (48 ore/ 12 C.P.T.)

27.10.2018-10.112018,  Sala 12, C.C.D. Prahova

3- Învățarea științelor – Abordări moderne  (80 ore/ 20 C.P.T.)

                        Grupa 1 11.10.2018-6.12.2018, Sala 12, C.C.D. Prahova

                        Grupa 2 13.10.2018-15.12.2018, Sala 12, C.C.D. Prahova

4- Informatică și TIC prin jocuri și aplicații colaborative (42 ore/ 11 C.P.T.)

3.11.2018-3.12.2018, Sala 12, C.C.D. Prahova

5 Tehnologii Informaționale Computerizate ( 120 ore / 30 C.P.T.)

               Grupa 1 09.11.2018 – 15.03.2019, sala 10, C.C.D. Prahova

6 Educație financiară pentru o școală modernă(60 ORE/ 15 C.P.T.) C.C.D. Prahova

7 Dezvoltarea competențelor în vederea asigurării unui mentorat de calitate în învăţământul preuniversitar (60 ORE/ 15 C.P.T.) C.C.D. Prahova

8 Abilitarea corpului de profesori metodiști pentru învățământul preuniversitar(40 ORE/ 10 C.P.T.) C.C.D. Prahova

9 Tehnologii Informaționale Computerizate ( 120 ore / 30 C.P.T.)     Grupa 2 21.01.2019 – 20.05.2019, sala 11, C.C.D. Prahova

10 Asigurarea calității în unitățile școlare (45 ORE/ 11 C.P.T.) prima ședință 17 ianuarie-2019 C.C.D. Prahova

11 Asigurarea calității în unitățile școlare (45 ORE/ 11 C.P.T.) Filiala C.C.D. Șirna


b) Cursuri avizate

1Aspecte metodice privind predarea informaticii în gimnaziu și liceu 24.09.2018-30.09.2018 Sala 10, C.C.D. Prahova

2Competenţe specifice şi de bază pentru disciplina istorie şi didactica specialităţii   – 26.09.2018-30.09.2018 Sala 12, C.C.D. Prahova

3- Matematica – de la concret la abstract – 26.09.2018-30.09.2018 Sala 12, C.C.D. Prahova

4- Noile educații și problematica lumii contemporane – 28.10.2018-30.09.2018, Cernăuți

5.  Curs practic de consiliere și orientare (24 de ore) – 15.10.2018-23.10.2018, Liceul Tehnologic Mecanic Câmpina

6. Curs practic de consiliere și orientare (24 de ore) – 19.10.2018-26.10.2018, Liceul Tehnologic „Carol I” Valea Doftanei

7. Ansamblu de cutume și valori fundamentale ale rromilor – Curs interactiv (20 de ore) – 25.10.2018-22.11.2018, Școala Gimnazială „Candiano Popescu” Ploiești

8. Desegregare școlară și creștere a calității educaționale în unitățile de învățământ (20 de ore) – 26.10.2018-23.11.2018, Școala Gimnazială „Candiano Popescu” Ploiești

9. Reducerea părăsirii timpurii a școlii – impact pozitiv în activitatea la clasă cu copiii și părinții rromi – curs interactiv (20 de ore) – 27.10.2018-24.11.2018, Școala Gimnazială „Candiano Popescu” Ploiești

10. Abilitarea curriculară pentru nivelul gimnazial la disciplina biologie – clasa a VI-a (24 de ore) – 9.11.2018-17.11.2018, Colegiul Național „Nichita Stănescu” Ploiești

11. Perfecţionarea responsabililor cu formarea continuă din învăţământul preuniversitar(12 ore) C.C.D. Prahova            

12. Aplicarea principiului egalității de șanse în școală (12 de ore) – 24.11.2018-25.11.2018, Școala Gimnazială ”Sf. Vasile” municipiul Ploiești

13. Ansamblu de cutume și valori fundamentale ale rromilor – Curs interactiv (20 de ore) – 29.10.2018-26.11.2018, Școala Gimnazială „Sf. Maria” Mizil  

14. Go Lab în procesul educațional (24 de ore) – 5.11.2018-7.12.2018, Școala Gimnazială “I. A. Bassarabescu”, Municipiul Ploiești

15. Abilitarea curriculară pentru nivelul gimnazial – Limba Engleză (24 de ore) – 8.12.2018-15.12.2018, Casa Corpului Didactic Prahova

16. Abilitarea curriculară pentru nivelul gimnazial – Educație tehnologică și aplicații practice (24 de ore) – 22.11.2018-13.12.2018, Casa Corpului Didactic Prahova

17. Educație financiară (12 de ore) – Liceul Teoretic Grigore Tocilescu Mizil

18. Educație financiară (12 de ore) – Școala Gimnazială Drăgănești

Calendar
iulie 2019
L Ma Mi J V S D
« mai    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031